Menedżer migracji
Polecenie |
Lokalizacja |
Menedżer migracji |
Narzędzia |
Menedżer migracji pozwala w łatwy sposób przełączyć się na nową wersję Vectorworks. Można automatycznie dokonać migracji danych użytkownika z poprzednich wersji do nowej wersji, aby w dalszym ciągu móc z nich korzystać. Dane użytkownika, które można migrować, obejmują niestandardowe środowiska robocze, szablony, biblioteki, preferencje Vectorworks, niektóre rodzaje danych mapowania, zapisane zestawy dla niektórych narzędzi i poleceń oraz inne, wymienione poniżej.
Gdy po zainstalowaniu uruchomisz Vectorworks po raz pierwszy, program automatycznie sprawdzi, czy na komputerze są zainstalowane poprzednie wersje Vectorworks. Jeśli wykryta zostanie jakakolwiek inna wersja Vectorworks z pięciu poprzednich, umożliwiona zostanie migracja danych za pomocą Menedżera migracji Vectorworks. Menedżer migracji można jednak uruchomić w dowolny momencie swojej sesji.
W celu otwarcia Menedżera migracji, wykonaj następujące kroki:
Jeśli uruchamiasz nową wersję Vectorworks po raz pierwszy, kliknij Tak, gdy pojawi się pytanie o migrację danych użytkownika. W przeciwnym wypadku wybierz to polecenie w dowolnym momencie swojej sesji.
Menedżer migracji może migrować dane użytkownika z poprzednich pięciu wersji Vectorworks; dane ze starszych wersji nie podlegają migracji.
Na ekranie pojawi się okno dialogowe Menedżer migracji Vectorworks.
Uważnie przeczytaj treść okna i kliknij Dalej.
Wybierz lokalizację dla danych użytkownika przeznaczonych do migracji, a następnie wyznacz folder, do którego chcesz je przenieść. Folderem źródłowym jest domyślnie folder użytkownika z poprzedniej wersji Vectorworks, a docelowym folder wybrany przez użytkownika na początku procesu migracji. Kliknij Dalej.
Zostaną wyświetlone migrowalne dane pochodzące z folderu użytkownika. Tutaj można zaznaczyć, które dane mają zostać zmigrowane. Tylko te typy migrowalnych danych, dla których posiadasz dane użytkownika, są wymienione jako dane nadające się potencjalnie do migracji. Na przykład środowiska robocze zostaną tu wymienione tylko wtedy, gdy w folderze źródłowym występują niestandardowe środowiska robocze.
Jeśli chcesz przenieść wszystkie dane użytkownika, zaznacz opcję Wszystkie migrowalne dane użytkownika. Jeśli chcesz przenieść tylko niektóre dane, nie zaznaczaj tej opcji i wybierz tylko te kategorie (lub konkretne elementy w różnych kategoriach), które chcesz przenieść. Kliknij Dalej.
Produkty partnerskie zainstalowane wcześniej za pomocą polecenia Instaluj produkty partnerskie możesz także zmigrować, pod warunkiem że nowa wersja Vectorworks w dalszym ciągu będzie zapewniała wsparcie dla tych produktów (zob. Dostęp do produktów partnerskich).
Aby dokonać migracji środowiska roboczego, zdefiniuj ustawienia migracji i kliknij przycisk Dalej.
Niestandardowe skróty klawiszowe i opcje snapowania można zapisać w środowisku roboczym. Jeśli nie włączysz tych opcji, program będzie korzystał ze skrótów nowej wersji.
Polecenia i narzędzia, które zostały wprowadzone do oprogramowania Vectorworks od wydania wersji źródłowej, mogą zostać automatycznie dodane do zestawów menu i narzędzi w Twoich niestandardowych środowiskach roboczych. Ta opcja jest zalecana. Należy jednak pamiętać, że przeniesione środowisko robocze może nie dysponować miejscem potrzebnym na nowe elementy. W takim przypadku nowe narzędzia zostaną umieszczone w Nowym zestawie, a nowe polecenia w Nowym menu. Właściwą lokalizację dla nowych elementów można sprawdzić w standardowych środowiskach roboczych lub odszukać w systemie pomocy Vectorworks. Jeśli nie włączysz tej opcji, użyj polecenia Edytuj środowisko robocze, aby ręcznie dodać nowe narzędzia i polecenia do przeniesionych środowisk.
Polecenia i narzędzia należące w nowej wersji do Archiwum można automatycznie usunąć z przeniesionych środowisk. Ta opcja jest zalecana.
Kliknij Wstecz, jeżeli chcesz dokonać zmian. Gdy wszystkie ustawienia będą zdefiniowane, przejdź do ostatniego okna i kliknij przycisk Dalej.
W przypadku preferencji i ustawień, które są unikalne w oprogramowaniu, zmigrowane pliki zastąpią oryginały, ale oryginalne pliki zostaną zachowywane i rozszerzone o przyrostek „-Original” na wypadek konieczności ich przywrócenia. W przypadku pozostałych typów danych, które mogą mieć wiele wersji funkcjonalnych, takich jak środowiska robocze i katalogi roślin, zmigrowane pliki zostaną rozszerzone o przyrostek „-Migrated”, aby pomóc je odróżnić od innych wersji. W razie potrzeby przyrostki są automatycznie zwiększane o kolejne liczby.
Rozmiar i położenie okien dialogowych i palet oraz preferencje narzędzi nie są poddawane migracji.
Szablony, ulubione oraz biblioteki zostaną automatycznie przeniesione do nowej wersji.
Po zakończeniu migracji jej wyniki zostaną wyświetlone. Kliknij Pokaż raport, aby wyświetlić szczegółowy raport migracji. Raport jest zapisywany jako plik tekstowy i przechowywany w folderze docelowym migracji.
Kliknij Zakończ.
Dane użytkownika podlegające migracji
Dane użytkownika podlegające migracji oraz ich lokalizacje w strukturze Vectorworks i Menedżerze migracji obejmują:
Preferencje
Vectorworks Preferences.xml
SavedSettings.xml (tylko linie i znaczniki)
Pliki ustawień narzędzia Zaznacz podobne
Plik zestawu parametrów urządzeń oświetleniowych
Baza danych roślin
Pliki ustawień DXF/DWG/DWF
Zestawy mapowania z Menedżera danych
Pliki ustawień narzędzia Pipeta
Słownik sprawdzania pisowni
Biblioteki
Pliki VWX
Palety kolorów
Komentarze
Wsparcie kondygnacji
Analiza energetyczna
Środowiska robocze
Pliki VWW
Szablony
Pliki STA
Ulubione
Pliki VWX
Dane z wtyczek
Dane zdefiniowane przez wtyczkę
Dane z ramek rysunkowych
Potrzebujesz więcej informacji? Poproś o pomoc naszego wirtualnego asystenta Dexa!